32. edycja Turnieju Łgarzy – zapraszamy do udziału!

Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni zaprasza do udziału w trzydziestej drugiej edycji znanego turnieju satyrycznego, którego formuła obejmie trzy kategorie konkursowe na: prezentację sceniczną, tekst oraz rysunek satyryczny.

Od pierwszej edycji imprezy, czyli od 1984 roku, patronat medialny nad Turniejem sprawuje radiowa Trójka, czyli Program III Polskiego Radia. W finale Turnieju swoje prezentacje satyryczne przedstawiają amatorzy wyłonieni na podstawie zgłoszeń i późniejszego półfinału, który odbywa się w Warszawie. W Finale Turnieju występują także, oprócz finalistów – znane polskie kabarety. Ogólnopolski Turniej Łgarzy to najstarsza impreza kulturalna w regionie i jedna z najstarszych w Polsce. Tegoroczny Koncert Finałowy odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku jak zawsze w Bogatyni ? Stolicy Łgarstwa i Satyry!

Turniej, wzorem lat ubiegłych ? ma trzy kategorie konkursowe. Wszystkie konkursy skierowane są do osób pełnoletnich. Serdecznie zapraszamy wszystkich autorów ? satyryków do wzięcia udziału w naszym Turnieju w kategoriach na:

  • tekst satyryczny, nadesłany do Radiowej ?Trójki? PR S.A., ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa ? do dnia 6 kwietnia 2015 r.,
  • rysunek satyryczny (prace nadsyłać należy na adres Stowarzyszenia Turnieju MFS, ul. Pocztowa 2A, 59-920 Bogatynia ? do dnia 11 kwietnia 2015 r.),
  • krótką prezentację sceniczną (w formie multimedialnej, nadesłanej do Radiowej ?Trójki?) do dnia 7 kwietnia 2015 r.; eliminacje prezentacji scenicznych (półfinały) odbędą się 12 kwietnia 2015 r. o godz. 13.00 w Warszawie, w ?Piwnicy pod Harendą?.

Celem turnieju jest prezentacja i promocja autorów krótkich formy satyrycznych, jako sposobu na rozbawienie publiczności. Nagrodą konkursu głównego jest tytuł ?Króla Łgarzy? w roku 2015 (pula nagród 7.000 złotych). W konkursie na tekst satyryczny zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 3.000 zł i tytuł ?Księcia Łgarzy?.

Zachęcamy też do wzięcia udziału w konkursie na rysunek satyryczny, którego tegorocznym tematem są „POLACY NA WAKACJACH„. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 własne, oryginalne, nigdzie wcześniej publikowane lub wystawiane publicznie rysunki satyryczne. Rysunki należy przesłać na adres Organizatorów na papierze lub w formie elektronicznej – na płycie CD. W konkursie tym przewidziana jest również nagroda finansowa. Aż 1.000 złotych za rysunek! ? warto spróbować, bo temat jest ciekawy. Można poszaleć?

Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursów oraz kartę zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej www.turniej.com.pl.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń konkursowych.

logo turniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *