Baza Organizacji zajmujących się wolontariatem

Urząd Marszałkowski kontynuuje działania na rzecz Europejskiego Roku Wolontariatu poprzez tworzenie Bazy Organizacji zajmujących się Wolontariatem.

Rada Unii Europejskiej podkreślając znaczenie wolontariatu w życiu społecznym oraz dążąc do upowszechniania wartości z nim związanych, ogłosiła rok 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu.

Kontynuując działania podjęte w roku poprzednim, pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wolontariuszy. W tym celu planujemy stworzyć bazę organizacji wolontariackich, dzięki której przyszli oraz obecni wolontariusze odnajdą istotne dla siebie informacje.

Celem bazy będzie udostępnienie informacji (źródła kontaktów), wszystkim współpracującym w obszarze wolontariatu – kandydatom na wolontariuszy, wolontariuszom, organizacjom skupiającym wolontariuszy oraz podmiotom korzystającym bądź zainteresowanym korzystaniem z wolontariatu.

Formularz zgłoszeniowy kierujemy do:
a)    dolnośląskich organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych
w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie funkcjonujących w obszarze wolontariatu (np. pracujących z wolontariuszami, organizujących szkolenia dla wolontariuszy),
b)    podmiotów znajdujących się na terenie Dolnego Śląska, które zatrudniają wolontariuszy,
c)    dolnośląskich pełnomocników gminnych i powiatowych współpracujących
z organizacjami pozarządowymi,
d)    dolnośląskich centrów wolontariatu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:formularz_zgloszeniowy_BAZA_WOLONTARIATU_NGO(1)

Gromadząc i udostępniając kontakty chcemy utworzyć podstawowe narzędzie informacyjne dla osób zainteresowanych działalnością wolontariacką.

W związku z tym, uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie  na adres e-mail: renata.pedziwiater@umwd.pl
lub na adres:
Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
ul. Ostrowskiego 7, 53-238 Wrocław

Źródło: http://www.umwd.dolnyslask.pl/spoleczenstwoobywatelskie/spoleczenstwo-obywatelskie/aktualnosci/artykul/dolnoslaska-baza-organizacji-wolontariackich/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *