Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej dla bibliotek z II rundy Programu Rozwoju Bibliotek

 23 lipca rozpoczyna się II edycja programu ?Organizacje pozarządowe bibliotekom?. Ośrodek Karta zaprasza do ubiegania się o udział w naszym projekcie uczestników II rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Zgłoszenia (poprzez Wirtualny Segregator) można składać do 19 września.

Zapraszamy do zanurzenia się w przeszłości i spojrzenia na historię regionu oczami mieszkańców. Z dzienników, pamiętników, listów, kronik, zdjęć, osobistych dokumentów i relacji świadków ? z Twoją pomocą ? powstanie lokalne archiwum cyfrowe. Biblioteka stanie się pionierem w odkrywaniu i dokumentowaniu historii regionu, digitalizowaniu i upowszechnianiu materiałów źródłowych.

Już 60 bibliotek podjęło wyzwanie utworzenia archiwum lokalnego w swojej gminie. Owocami projektu są: 4000 unikatowych źródeł, wydarzenia kulturalne (wystawy, spotkania) oraz relacje medialne i publikacje. Włącz swoją bibliotekę do sieci, która pomoże promować jej nową funkcję, historię, gminę.

Zobacz jak wiele możesz dać swojej społeczności: na stronie www.archiwa.org znajdziesz strony bibliotek biorących udział w projekcie.

Więcej informacji na stronie oraz źródło http://www.platformakultury.pl/art,pl,programy-programy,104536.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *