Czy bycie społecznikiem jest niemodne ?

   Co powoduje, że angażujemy się w działania społeczne ? Na pytania zadane przez Rałała Borkowskiego – Prezesa DFOP, wieloletniego Dyrektora Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego odpowiadali : Wojtek Staniewski ze stowarzyszenia „Tratwa”, Agata Bulicz koordynatorka Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego, Bogdan Aniszczyk działacz społeczny, samorządowiec, Hanna Ilnicka – Prezeska Interclub Femina, laureatka ogólnopolskiej nagrody Niezwykła Dolnoślązaczka ” Akcja -Akacja” , Jarosław Perduta – Z-ca Dyrektora – Rzecznik Prasowy Departamentu Marszałka Wydziału Dialogu Społecznego UMWD, Dawid Frik – Rzecznik Prasowy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we WrocławiuDSC06292

   Do mody podchodzimy często z dystansem. O zaangażowaniu społecznym trudno mówić jak o modzie, chociaż w czasie szeroko nagłaśnianych akcji angażuje się wiele Polek i Polaków. Każdy chce dorzucić swoją cegiełkę. To dobrze.

   Jest też wiele obszarów, których nie chce się widzieć, jest wielu ludzi, których problemy traktuje się jak niewidzialne. A one są i wymagają rozwiązanie.

   Można powiedzieć, to nie moja bajka, ja mam swoje problemy, te mnie nie interesują.  Kiedy problemy dotykają naszych sąsiadów, bliskich bądź kogoś z naszej społeczności,wówczas widzimy je ostrzej i trudno być na nie obojętnym.

Administracja publiczna nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich potrzeb obywateli, ale ma możliwość wspierać inicjatywy.

Wszystko zależy od głębokiej wiedzy o potrzebach społeczności, umiejętności i chęci współpracy, aby wspólnie zmieniać ten trudny świat na lepszy.

DSC06295DSC0628515.10 277

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *