Dzień Otwartych Dni ASB

Od kilku lat organizacje ze Zgorzelca w ramach Transgranicznego  Partnerstwa Pracy Samarytańskiej uczestniczą      w Letnim Festynie Arbeiter Samariter Bund ( ASB ) w Görlitz. Tegoroczne  wydarzenie zmieniło formułę i było Dniem Otwartych Drzwi.  Umożliwiło mieszkańcom i gościom Görlitz poznać pracę tej niezwykłej organizacji.

Wśród różnorodnych działań ASB przedstawiło realizowaną ideę:  der Wünschewagen , poświęconą  osobom terminalnie chorym.

 ASB w Niemczech dysponuje specjalnie  wyposażonym samochodem, którym w komfortowych warunkach osoba nieuleczalnie chora może, w towarzystwie profesjonalnie przygotowanych wolontariuszy, odbyć swoją podróż marzeń. Zbiórka pieniędzy tegorocznej edycji  poświęcona była temu celowi.

Stowarzyszenie Pracy Samarytańskiej dla Mieszkańców Wsi Ręczyn, Spytków, Kostrzyna, Niedów, Samarytanie ze Sławnikowic i Gronowa oraz Interclub Femina aktywnie włączyły się w to wydarzenie.

Stoisko odwiedzane było przez wielu gości zainteresowanych działaniem naszych organizacji, w tym Punktem DPKD prowadzonym przez Interclub Femina.

Ponadto uczestnicy Quizu przy naszym stoisku odpowiadali na proste dla nas pytanie : co oznacza po polsku słowo     „ Hilfe”. Jak się okazało, wcale nie łatwe dla nie znających języka polskiego.

Także każdy odwiedzający mógł poczęstować się polskim chlebem, ogórkiem kiszonym, pysznym ciastem,  wrzucając pieniądze do skarbonki na wspólny cel – podróż marzeń nieuleczalnie chorej osoby.

Pracownicy i wolontariusze ASB mieli pełne ręce pracy. My też możemy powiedzieć, że tegoroczna edycja za nami i wkrótce wspólnie  zaczniemy przygotowania do kolejnej.

 

ASB 027ASB 030ASB 034ASB 047ASB 046

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *