Kawiarenka Obywatelska już 27.04.2015r. w Zgorzelcu!!!

Mamy przyjemność zaprosić zainteresowanych uczniów, rodziców oraz mieszkańców miast Zgorzelec i Görlitz na kolejną z cyklu Kawiarenek Obywatelskich w dniu 27.04.2015r. o godzinie 15.00 do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.

Spotkanie to realizowane jest  z inicjatywy Stowarzyszenia Transgraniczna Sieć Pracy Socjalnej GÜSA e.V. Görlitz we współpracy ze Stowarzyszeniem Interclub Femina, Zgorzelecką Radą Młodzieży oraz Dolnośląskim Punktem Konsultacyjno-Doradczym w Zgorzelcu.

Tematem przewodnim Kawiarenki będzie możliwość nauki młodzieży w szkołach ponadgimnazjalnych i wyższych na terenie Niemiec.

Szkoły  z Görlitz, w tym także Wyższa Szkoła Zittau/Görlitz poinformują, jakie należy spełniać warunki, aby zostać wybranym spośród innych kandydatów, a także  jakie koszty ponoszą uczniowie i studenci przy podjęciu nauki na terenie Niemiec. W trakcie spotkania dowiemy się również, jakie wsparcie oferują szkoły, jakie uczniowie i studenci zyskują kompetencje i  jakie mają możliwości po ich ukończeniu.

Osoby reprezentujące Szkoły przy swoich stolikach udzielą też indywidualnej informacji i doradztwa osobom zainteresowanym.

Swoje stoiska informacyjno-wystawiennicze będą miały:

  • Hochschule Zittau/Görlitz
  • Augustum Annen Gymnasium in Görlitz
  • Dietrich Heise Schule in Görlitz
  • DPFA-Schulen gGmbH, Bildungszentrum Görlitz

 

                                                                                                                                                             Jürgen Fromberg
Przewodniczący Güsa e.V.

Guesa e.V.DPKDlogo feminaMRMZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *