Konkurs plastyczny dla dzieci

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze? w Lubaniu, w imieniu swojego  niemieckiego partnera, zaprasza dzieci z Dolnego Śląska w wieku od 3 do 14 lat do udziału w międzynarodowym polsko-niemiecko-czeskim konkursie zatytułowanym ?Tu jestem u siebie?. Prace  można nadsyłać do 31 sierpnia 2012 r.

 Konkurs został ogłoszony przez Saksońskie Kuratorium ds. Obszarów Wiejskich w Miltitz (www.slk-miltitz.de) z okazji 15. Dożynek Saksońskich, które w tym roku odbędą się od 21 do 23 września w miejscowości Sebnitz (Niemcy). Po stronie polskiej organizację konkursów wspiera Stowarzyszenie ?Pogranicze? z Lubania. Partnerem czeskim jest zaś organizacja Venkovsky Prostor z Liberca.

Organizatorzy zapraszają dzieci z Dolnego Śląska, Saksonii i północnej części Czech do pokazania miejsc, sytuacji w których uczestnicy ?są u siebie?, czują się dobrze lub jak w domu,  związanych z pięknymi bądź pełnymi emocji momentami, które przeżyli. Być u siebie, czuć się dobrze można bowiem zarówno na wsi jak i w mieście, nad jeziorem, stawem czy też rzeką, na łące bądź w lesie, w górach lub nad morzem, w domu bądź daleko od niego, w zwyczajnych lub niezwykłych miejscach, w regionie w którym mieszkamy lub poza nim, ale także w rodzinie, wśród krewnych i przyjaciół.

Na autorów najlepszych prac czekają nagrody, które zostaną wręczone laureatom 22 września w Sebnitz w Niemczech. Nagrodzone prace zostaną także zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

 Szczegółowe informacje nt. warunków udziału są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia ?Pogranicze? pod adresem www.pogranicze-csb.home.pl.

 Warunki udziału w konkursie plastycznym ?Tu jestem u siebie?:

  • Konkurs jest ogłaszany w Saksonii, na Dolnym Śląsku i w Północnych Czechach.
  • W konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 3 do 14 lat z Dolnego Śląska, Saksonii i północnej części Czech.
  • Forma i technika wykonania prac jest dowolna.
  • Prosimy o podanie na odwrocie prac informacji nt. autora (imię, nazwisko, adres, wiek,  telefon kontaktowy do opiekuna) oraz tytułu pracy.
  • Przesłane prace przechodzą na własność organizatora.
  • Prace  mogą zostać przedstawione przez organizatora konkursu na wystawie pokonkursowej.

Prace konkursowe można nadsyłać do 31 sierpnia 2012 r. * na adres:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze?

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań

z dopiskiem na kopercie:

 ?Międzynarodowy konkurs plastyczny?

* Decyduje data wpływu pracy do organizatora. Prace konkursowe otrzymane przez organizatora po 31.08.2012 nie będą podlegały ocenie.

Plakat: POGRANICZE-KONKURS-PLASTYCZNY-2012-WERSJA-PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *