KUNST:offen (SZTUKA:otwarta) w Saksonii ? Stowarzyszenie Wildwuchs e.V. wspiera artystów z Görlitz-Zgorzelca

Stowarzyszenie Wildwuchs e.V. zachęca artystów by w Zielone Świątki (6 ? 8.06.2014) otworzyli swoje pracownie artystyczne.

Twórcy bez własnej pracowni również mają możliwość by brać udział w tym wydarzeniu. Przez pierwsze spotkania informacyjne zgłosiło się już 20 artystów z Görlitz. Artyści ze Zgorzelca i okolic jak i właściciele domów, którzy mogą udostępnić wolne pomieszczenia na tę okazję prosimy o zgłoszenie do stowarzyszenia Wildwuchs e.V. do 23.03.2014.

Projekt należący do stowarzyszenia KUNST:offen in Sachsen e.V. odbywa się corocznie w Zielone Świątki, a artyści z całej Saksonii otwierają ich atelier, pracownie i galerie. Celem tego projektu jest sprowadzenie podobnych saksońsko-regionalnych projektów by następował efekt synergii dla sztuki, artystów i wszystkich zainteresowanym sztuką.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy  wildwuchs.ev@gmx.de lub przez www.derwildwuchs.de

Informacje i zapisy na wydarzenie KUNST:offen w Saksonii w Internecie pod http://www.kunstoffeninsachsen.de/

Informacje

Stowarzyszenie Wildwuchs e.V. zostało założone w Görlitz dnia 13.10.2012 roku. Skupia ono ludzi kreatywnych, którzy realizują projekty dotyczące sztuki i kultury. Naszym celem jest zachęcić ludzi do kreatywnego myślenia i przekazywania kultury, jak i przyczynienie się do obudzenia radości życia i długotrwałej poprawy standardu życia w Zgorzelcu i Görlitz. Dążymy do nawiązania przygranicznej współpracy zarówno z polskimi jak i czeskimi sąsiadami. Do tej pory udało nam się nawiązać ją z Telewizją Bogatynia i stowarzyszeniem młodzieży z Lubania.

Podstawowym celem naszych działań jest ożywienie miast Zgorzelec i Görlitz.

Ważny dla nas jest ich rozwój na poziomie socjalnym i kulturowym, obejmujący oba przygraniczne miasta, jak i życie w nich, pod czym rozumiane są stosunki pomiędzy mieszkańcami miast Zgorzelca i Görlitz. Nasze stowarzyszenie liczy sobie obecnie 20 stałych członków i cały czas z chęcią wita pragnących zaangażować się w jego działalność kreatywnych ludzi.

Kontakt

Jana Lübeck, jana.luebeck@gmx.de, +49 174 36 40 534

www.derwildwuchs.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *