Letnie spotkania z kulturą – koncert w Sławnikowicach

Fundacja EuroLandArt serdecznie zaprasza na I. Koncert z cyklu „Letnie spotkania z kulturą” w dniu 28.06.2016r o godz. 18:00 w Kościele w Sławnikowicach.

Zagra na harfie Jadwiga Tomczyńska, prowadząc słuchaczy od muzyki poważnej poprzez akcent muzyki irlandzkiej i filmowej do znanych melodii z gatunku muzyki popularnej we własnej aranżacji wokalno-instrumentalnej.

Jadwiga Tomczyńska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Muzykoterapia. Na harfie gra od 11 roku życia, a śpiewa od najmłodszych lat. Na profesjonalnej scenie debiutowała już jako dziecko, śpiewając podczas XXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Na swoim koncie ma już ponad 20 lat działalności artystycznej i tysiące koncertów w kraju, i za granicą. Udowadnia na nich, że na harfie można grać nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz, pop, a nawet muzykę klubową. W 2010 i 2012 roku występowała podczas Świdnickich Nocy Jazzowych. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach muzycznych, takich jak koncert „Anioły Europy” z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, „wprowadzający” Polskę do Unii Europejskiej oraz współpracowała z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk. Wielokrotnie brała udział w projektach Piotra Rubika, w ramach których uczestniczyła m. in. w festiwalu Top Trendy w Sopocie. Występowała także na koncertach charytatywnych na rzecz podopiecznych Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” oraz Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji w Filharmonii Wrocławskiej i w Teatrze Muzycznym Capitol.
Jadwiga odnosi sukcesy także na polu naukowym, w dziedzinie muzykoterapii. Za swoją pracę badawczą i zapoczątkowanie idei harfoterapii w Polsce otrzymała nagrodę w X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”.

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *