Ósma edycja konkursu „Akacja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2013” ruszyła!

Konkurs przeznaczony jest dla aktywnych Dolnoślązaków zarówno kobiet jak i mężczyzn, działających na rzecz innych osób oraz swojego najbliższego otoczenia, którzy swoim zaangażowaniem budują lepsze jutro. Jeżeli znasz kogoś wyjątkowego nie czekaj i zgłoś kandydaturę do naszego konkursu! 

W ten sposób wspólnie pokażemy, jak wielu wspaniałych mieszkańców Dolnego Śląska angażuje się w pracę prospołeczną. Podczas finału laureaci w towarzystwie wszystkich osób nominowanych symbolicznie zasadzą w wrocławskim Parku Edyty Stein drzewka Akacji i Dębu, które będą nosić ich imiona. Tym samym, po raz kolejny powiększy się aleja zasłużonych Dolnoślązaków, którzy swoją codzienną i bezinteresowną pracą przyczyniają się do rozwoju naszego regionu!

Czekamy na Państwa zgłoszenia.

Trzy ważne kroki

Krok 1.  Dla kogo jest ta nagroda?

Dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy:

  • są liderami w swoich środowiskach, ale nie muszą funkcjonować w sformalizowanej organizacji, czy działać jedynie na rzecz kobiet lub mężczyzn;
  • swoim działaniem promują otwartość i tolerancję;
  • działają w sposób innowacyjny, który jest możliwy do powtórzenia w innych środowiskach;
  • inspirują i angażują do działania innych;
  • prowadzą działalność o charakterze społecznym.

Krok 2.  Kto i jak może zgłaszać kandydatów?

Każdy, kto zna kobietę/mężczyznę, których działalność odpowiada wyżej wymienionym warunkom może zgłosić swoich kandydatów listownie, mailowo lub faksem wypełniając formularz zgłoszeniowy w którym należy krótko opisać, dlaczego zgłaszana osoba zasługuje na zwycięstwo w konkursie Akcja Akacja i Akcja Dąb. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest poniżej w załączniku.

Krok 3. Co, gdzie i kiedy? Czyli kalendarium konkursu:

  • 1 września ? 31 września 2013r. – czas na zgłaszanie kandydatur do Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych
  • 16 października  2013r. – obrady Komisji Konkursowej i wyłonienie laureatów konkursu;
  • 23 października 2013r. – w samo południe, wielki, uroczysty finał konkursu Akcja Akacja, Akcja Dąb – podczas uroczystości odbędzie się symboliczne zasadzenie drzewek akacji i dębu przez finalistów konkursu;
  • 24 października ? 30 listopada  2013r. – promocja działalności laureatów.

Organizator:

Organizatorem konkursu jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, która zrzesza i reprezentuje aż 133 dolnośląskich organizacji pozarządowych. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec. Partnerem udzielającym wsparcia merytorycznego i informacyjnego jest Stowarzyszenie Aktywność Kobiet oraz Dolnośląska Izba Gospodarcza.

Źródło:

http://www.dfop.org.pl/pl/1/nse/15/476/Startuje_osma_edycja_konkursu_Akcja_Akacja_Akcja_Dab_Niezwykli_Dolnoslazacy_2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *