PAUZA NA SZTUKĘ czeka na was!

mmm logo

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen już po raz trzeci organizuje trójnarodowy festiwal dla dzieci i młodzieży PAUZA NA SZTUKĘ w Teatrze Görlitz.

Młodzi artyści z przedszkoli, szkół, domów kultury, świetlic, stowarzyszeń i innych instytucji z naszego polsko-czesko-niemieckiego rejonu, przez cały dzień mają okazję do zaprezentowania się przed trójnarodową publiką, jak i samemu zetknąć się ze sztuką prezentowaną przez swoich rówieśników.  Bardzo prosimy o zaplanowanie i zanotowanie sobie w kalendarzu terminu tegorocznego festiwalu:                                                                                                                                               

  Data: środa, 11 czerwca 2014 r.

Czas: od godz. 10°° do 24°°

Miejsce:  Teatr Görlitz i plac wokół niego

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was do samodzielnej kreatywnej pracy, która być może pozwoli rozbudzić uśpione talenty w młodych artystach. Jesteśmy przekonani, że każdy człowiek przychodzi na świat z wieloma talentami, czy zdolnościami. Dlatego tak ważne jest, aby stwarzać jak najwięcej okazji do pobudzania, a następnie także rozwoju tych indywidualnych umiejętności. Dzięki temu młody człowiek ma szansę nie tylko na kształtowanie się przez otoczenie, ale również samemu uczestniczyć w jego współtworzeniu. W tym roku zapraszamy młodych ludzi z Euroregionu i ich wychowawców do kreatywnej pracy z tematem PRZYSZŁOŚĆ. Chcemy aby temat ten stał się impulsem    i inspiracją do twórczych działań, które mogąprzerodzić się wśpiew, malunek, spektakl teatralny, taniec, muzykę, fotografię, czy też kabaret.

Jako finał przygotowań, wszystkie te kreatywne przedsięwzięcia połączą się w formie wielkiego festiwalu, który odbędzie się 11 czerwca, pod tytułem PAUZA NA SZTUKĘ. Od rana do wieczora występujący i widzowie mają do dyspozycji cały Teatr Görlitz. Dlaczego właśnie teatr? Po to aby dzieciom pomóc przezwyciężyć strach przed ?dużą sceną?, ale też umożliwić poznanie i odkrycie ?od kuchni? zakamarków tego niecodziennego miejsca. 11 czerwca to młodzi artyści przez cały dzień rządzą teatrem ? podbijają wszystkie jego zakątki, występują   na scenie, parkiecie, w foyer, na balkonach i w teatralnej kawiarni.

Podczas festiwalu dzieci i młodzież z Euroregionu nie tylko będą miały okazję do zaprezentowania swoich talentów. Poprzez swoje uczestnictwo mogą zetknąć się  ze sztuką w wykonaniu rówieśników z sąsiednich krajów, począwszy od muzyki, poezji, przez malarstwo, fotografię, aż po taniec. Szczególnie chcemy otworzyć furtkę do sztuki tym dzieciom, które na co dzień mają do niej utrudniony dostęp. Oprócz tego w trakcie całego festiwalowego dnia dzieci i młodzież mają szansę same pomajsterkować podczas warsztatów kreatywnych, poznać tajniki sztuki akrobatycznej, czy też spróbować swoich sił w grze na bębenkach. PAUZA NA SZTUKĘ zaprasza dzieci i młodzież do poznania i spotkania się ze sobą. To z kolei stwarza szansę na pokonywanie granic, zarówno tych dosłownych, kulturowych i językowych, ale także tych małych, socjalnych, obecnych na co dzień w naszym własnym lokalnym środowisku. Poprzez styczność z innością i różnorodnością dzieci najlepiej uczą się wzajemnej tolerancji.

Dlatego też na festiwal w Teatrze Görlitz zapraszamy wszystkie klasy szkolne, grupy przedszkolne, grupy zajęć popołudniowychi świetlicowych. Być może uda się Wam zorganizować ten dzień poza murami Waszej placówki? Bardzo prosimy również o przekazanie informacji o festiwalu rodzicom wszystkich dzieci, których równie gorąco zapraszamy na festiwal PAUZA NA SZTUKĘ.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o zgłoszenia Waszego udziału (także jako widzów) do końca kwietnia.W załączniku wysyłamy formularz zgłoszeniowy na festiwal. Oczywiście bardzo chętnie pomożemy Wam w przygotowaniach, jak i zjawimy się na miejscu, aby rozwinąć Wasze pomysły. Cały czas jesteśmy do Waszej dyspozycji, służymy radą, rekwizytami i zapleczem technicznym. W razie pytań czekamy na kontakt telefoniczny i mailowy.

 

 

MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN                                              

Osoby do kontaktu: Magdalena Zielińska i Aleksandra Obrzut

e-mail: music@themusicpoint.net

nr tel.: 0049 (0)3581 661269

Formularz zgłoszeniowy – PAUZA NA SZTUKĘ, 11.06.2014

Zaproszenie – PAUZA NA SZTUKĘ, 11.06.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *