Polsko-Niemiecki Wolontariat.

Polsko-Niemiecki Wolontariat. Od  1 września 2012 roku w ramach projektu ?PARTNER ? międzynarodowy wolontariat tandemowy? oferujemy młodym ludziom  w wieku 18-26 lat możliwość  wyjazdu do Niemiec na  okres  12 miesięcy.  Wolontariusze  będą pomagać w  organizacjach zajmujących się działalnością społeczną, kulturalną, edukacyjną lub  międzynarodową. Poza pracą będziesz mógł/mogła odkrywać uroki życia w kraju sąsiada i uczyć się języka. Na wspólnych seminariach poznasz innych wolontariuszy, którzy podobnie jak ty będą odbywać staż
w polskich i niemieckich organizacjach w regionie przygranicznym. Zdobędziesz  też wiedzę  m.in. z zakresu edukacji międzykulturowej, animacji językowej, budowania zespołu czy rozwiązywania konfliktów. Znajomość języka nie jest wymagana – oferujemy kursy językowe na miejscu. Wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów, podlegają ubezpieczeniu za granicą, praca wolontariacka nie jest odpłatna, ale przewidziane jest kieszonkowe. Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia 2012 r. Jeśli jesteś zainteresowany/a zgłoś się jak najszybciej, dołączając CV i list motywacyjny: ewieczorkowska@tratwa.org.

Szczegóły: http://tratwa.org/Aktualno%C5%9Bci.69/Polsko-Niemiecki-wolontariat—zg%C5%82o%C5%9B-si%C4%99-ju%C5%BC-teraz!.37.aspx.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *