Profilaktyka onkologiczna – wszystko o przewodzie pokarmowym

W dniu 08 lutego 2017 r., o godz. 11.00, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, odbędzie się kolejne spotkanie            z dr n. med. Marcinem Wolskim, ordynatorem Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii WS – SPZOZ w Zgorzelcu. Spotkanie w całości poświęcone będzie problematyce chorób przewodu pokarmowego, ze szczególnym uwzględnieniem jelita grubego.

Spotkanie jest kontynuacją długoterminowej kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki onkologicznej. WS – SPZOZ w Zgorzelcu  realizuje trzy niezależne programy badań profilaktycznych, adresowane do osób aktywnych zawodowo. W myśl działania pod nazwą „Aktywne i zdrowe starzenie się” szpital realizuje już bezpłatne badania mammograficzne i bezpłatne badania cytologiczne, w tym tzw. szybką cytologię u położnej. W najbliższym czasie uruchomione zostaną także badania kolonoskopowe.

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zachorowalność na nowotwory jelita grubego wzrosła  kilkakrotnie.             O przyczynach tego zjawiska, metodach leczenia raka oraz sposobach zapobiegania jego rozwojowi – już podczas środowego spotkania ze specjalistą. Wstęp wolny.

Źródło: WS-SPZOZ w Zgorzelcu 

Zachęcamy do udziału

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *