Program „Uczenie się przez całe życie”: nabory wniosków 2012

Program „Uczenie się przez całe życie”: nabory wniosków 2012. Komisja Europejska ogłosiła terminy naboru wniosków o unijne dofinansowanie w ramach programu ?Uczenie się przez całe życie? w roku 2012. W projektach wielostronnych, realizowanych w ramach programów Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci lub Grundtvig oraz w kluczowych działaniach Programu międzysektorowego rolę partnerów mogą również pełnić podmioty z państw trzecich, które dotychczas nie uczestniczyły w programie „Uczenie się przez całe życie”. Komisja ustaliła następujący harmonogram składania wniosków:

  • Doskonalenie zawodowe w ramach Comeniusa i Grundtviga ? pierwszy termin 16 stycznia 2012 r., kolejne terminy: 30 kwietnia 2012 r., 17 września 2012 r.
  • Program międzysektorowy: Działanie kluczowe 1 ? wizyty studyjne. Pierwszy nieprzekraczalny termin 30 marca 2012 r., drugi termin 12 października 2012 r.

Dla wizyt i wymian w ramach programu Grundtvig oraz wizyt przygotowawczych w ramach wszystkich programów sektorowych wyznaczono kilka terminów w zależności od państwa. Pełną treść komunikatu Komisji w sprawie naboru wniosków oraz strategicznych priorytetów w programie w roku 2012 znaleźć można na stronie Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Edukacji i Kultury: http://ec.europa.eu/education/llp/doc848_en.htm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *