Specjalistyczne doradztwo prawne dla ngo’sów

Doradztwo prawne specjalistyczne z zakresu ?Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu ? obowiązki organizacji pozarządowych?

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza przedstawicieli dolnośląskich organizacji pozarządowych na bezpłatne doradztwo specjalistyczne dot. Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w obszarze obowiązków wynikających z jej zapisów dla organizacji pozarządowych. Doradztwo ma na celu przekazanie uczestnikom informacji dot. obowiązków jakie ustawa nakłada na wszystkie fundacje (od ponad 3 lat) i stowarzyszenia (od 2009 r.).

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo także o tym:

1.       jakie sankcje grożą za niewykonanie lub naruszenie obowiązków wynikających z ustawy,

2.       w jaki sposób się przed nimi uchronić,

3.       jak prowadzić rejestr transakcji, a w jakich sytuacjach wyłączony jest obowiązek informowania o transakcjach objętych przepisami ustawy o przeciwdziałaniu.

Termin: 20 września 2012 r. w godzinach: od 10.00 do 15.30

Miejsce: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR3, ul. Legnicka 65

Prowadząca: Magdalena Wasyłkowska-Michór, radca prawny, na co dzień współpracuje z dolnośląskimi organizacjami pozarządowymi. Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2007 r. prowadzi Kancelarię Prawną pn. Europejskie Centrum Obsługi Prawnej. W Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu prowadzi zajęcia dla aplikantów z zakresu prawa prywatnego międzynarodowego i europejskiego prawa prywatnego międzynarodowego.

Doradztwo jest bezpłatne. Uczestnikom zapewniamy materiały dot. w/w zakresu. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia  18 września 2012 r. na nr 71 793 23 24 bądź na adres e-mail: anna.bogucka@dfop.org.pl. W doradztwie może wziąć udział więcej niż jedna osoba z organizacji. Prosimy o przesłanie następujących danych uczestnika: imię i nazwisko, organizacja oraz dane kontaktowe (e-mail, tel.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *