Spotkanie informacyjne Miasto Dzieci 2018

Zachęcamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu Miasto Dzieci,  które odbędzie się 4 grudnia 2017 o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury (Parkowa 1, Zgorzelec). Podczas spotkania przedstawimy Państwu założenia oraz cele projektu. Następnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i zastanowimy się nad Państwa pomysłami.

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci odbywa się co dwa lata na przemian w Görlitz i Zgorzelcu. To wyjątkowe miasto jest administrowane i w pełni urządzone przez dzieci w wieku od 7 do 14 lat. W roku 2018 Miasto Dzieci „nasze miasto – unsere stadt” odbędzie się od 3 do 12 lipca w Zgorzelcu.

Miasto Dzieci nie może istnieć bez wsparcia osób dorosłych. Poszukujemy więc firmy, organizacje, osoby prywatne, które miałaby ochotę przygotować dla dzieci „oferty pracy”. Nieważne, czy szewc, piekarz, policjant, malarz, księgowy – wszystkie zawody są mile widziane. Ponadto poszukujemy chętnych, którzy przyłączą się do naszego zespołu organizacyjnego. Chcieliby Państwo zaangażować się? Zapraszamy więc na spotkanie!

Informacje o projekcie:
Miasto Dzieci jest edukacyjnym projektem wielkoformatowym, którego celem jest wzmocnienie udziału dzieci w życiu społecznym i politycznym. Miasto Dzieci „nasze miasto– unsere stadt” zostało stworzone na kształt innych podobnych projektów (Mini-München, Heidel-york). Jednocześnie staraliśmy się uwzględnić wyjątkowe położenie geograficzne Görlitz i Zgorzelca i zaprosić do udziału dzieci, firmy, opiekunów z Polski i Niemiec.
Projekt w formie zabawy umożliwia dzieciom lepsze zrozumienie codziennego życia dorosłych. Kompleksowy świat, stworzony na potrzeby gry, przybliża trudne procesy polityczne (wybory, demokracja, rada lokalna), zależności rynkowe (inflacja, bezrobocie, podaż i popyt) i pozwala najmłodszym na zdobycie pierwszych doświadczeń w dorosłym życiu.
Dorośli biorący udział w projekcie zachęcają dzieci do udział w życiu publicznym miasta iprzejmowania odpowiedzialności. Naszym celem jest przede wszystkim przybliżeniedzieciom procesów politycznych i informowanie o ich prawach.

Link do filmu z Miasta Dzieci 2016: www.youtube.com/watch?v=AJNJkWZaC9U&t=2s

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Caban

MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.
Demianiplatz 40, 02826 Görlitz
+49 3581 661269, info@nmus.de
www.nmus.de

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *