Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

W dniu 26.03. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich o prawach człowieka i obywatela, ich respektowaniu, problemach z realizacją i praktykach dyskryminacyjnych.
„Nasze spotkania regionalne polegają na pytaniu ludzi o to, co w ich miejscowości jest ważne, czym warto się zajmować i czym może zająć się Rzecznik Praw Obywatelskich” – tymi słowami Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar rozpoczął w niedzielne popołudnie spotkanie regionalne w Bogatyni, pierwsze w cyklu spotkań regionalnych na Dolnym Śląsku. Rolą Rzecznika Praw Obywatelskich jest także przenoszenie informacji o dobrych rozwiązaniach i pomysłach. Nigdy nie wiadomo, co wzmocni energię obywatelską – dodał.
Większość uczestników spotkania przyznała, że przyszła tu po prostu z ciekawości, a nie dla załatwienia własnych spraw. To nie jest proste lepiej rozumieć potrzeby całej społeczności. Takiego spojrzenia trzeba się nauczyć.
Na spotkaniu, w bezpośredniej rozmowie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, była możliwość poruszenia i wspólnego zdefiniowania najważniejszych problemów dotyczących przestrzegania praw człowieka, tematów istotnych dla sektora pozarządowego, społeczeństwa obywatelskiego oraz mieszkańców regionu.
Zajrzyjcie na stronę https://www.rpo.gov.pl/…/pora-na-bogatyni%C4%99-pierwsze-z-… , tam też o terminach następnych spotkań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *