V. Międzynarodowy Workcamp i Warsztaty Artystyczne

Miejsce W czasie II wojny światowej po wschodniej stronie Nysy w mieście Goerlitz znajdował się jeden z wielu utworzonych przez nazistów obozów jenieckich – Stalag VIIIa, w którym przez okres jego trwania zarejestrowanych było około 120.000 jeńców z Polski, Rosji, Litwy, Ukrainy, Belgii, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i USA. Tutaj powstała jedna z najbardziej przełomowych kompozycji dwudziestego wieku – KWARTET NA KONIEC CZASU Oliviera Messiaena – a jej prapremiera odbyła się w baraku teatralnym 15 stycznia 1941. Zadaniem stowarzyszenia MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN jest zachowanie tego kulturalnego i historycznego miejsca oraz utworzenie Europejskiego Centrum Nauki i Kultury.

Akcja W trakcie Workcampu odbędą się dwa ważne przedsięwzięcia:

1) Porządkowanie terenu poobozowego, szczególnie przy byłym baraku teatralnym, obszaru wokół pomnika oraz cmentarza jeńców radzieckich.

2) Warsztat Rzeźbiarstwa Artystycznego z Metalu z artystą Matthiasem Beier. We współpracy artysty-rzeźbiarza z wolontariuszami powstanie trzecia już rzeźba posadowiona na terenie Stalagu, której tematem będzie 6. część  Kwartetu na Koniec Czasu „Taniec gniewu na siedmiu trąbach”.

Uczestnicy 25 młodych osób w wieku 16-26 lat z Polski, Niemiec i Włoch.

Więcej informacji na stronie: http://www.messiaen.themusicpoint.net/?L=2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *