Wędruj Drogą Królewską z Lubania do Zgorzelca

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze?  w Lubaniu i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen zapraszają w sobotę 28 lipca 2012 r. na bezpłatną wędrówkę pieszą z przewodnikiem historycznym szlakiem Via Regia, organizowaną w ramach polsko-niemieckiego projektu ?Via Regia: poznać Europę – od historii do przyszłości?. Trasa prowadzi z Lubania do Zgorzelca.

Udział w wędrówce jest bezpłatny. 28 lipca uczestnicy spotykają się o godz. 8:30 przy Baszcie Brackiej w Lubaniu. Po wspólnym zwiedzaniu centrum Lubania ruszą w trasę z planowanymi przystankami w Pisarzowicach, Henrykowie, Sławnikowicach i Gronowie. Po drodze zobaczą najstarsze drzewo w Polsce, miejsce sporządzenie receptury pierwszej europejskiej porcelany oraz przekonają się, pod jakimi względami Łużyce przewyższają Szwajcarię. Dojście do Zgorzelca zaplanowane jest około godz. 17:30. Wędrówkę prowadzi przewodnik Emil Mendyk.

Organizatorzy zapewniają rano dojazd ze Zgorzelca (Most Staromiejski) do punktu startowego w Lubaniu. Wyjazd ze Zgorzelca o godz. 8:00. Nie jest planowany popołudniowy transfer autokarowy, ale dla wracających do Lubania lub Gryfowa Śl. pociągiem zostanie zakupiony wspólny bilet. Wyżywienie i ubezpieczenie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres mailowy: zawada@pogranicze-csb.home.pl

Kolejne  wędrówki odbędą się w terminach:

25.08.2012 ? Zgorzelec / Gőrlitz ? Weissenberg

22.09.2012 ? Weissenberg ? Bautzen

29.09.2012 ? Bautzen ? Kamenz

13.10.2012 ? Kamenz – Kőnigsbrück

Dalsze informacje i zgłoszenia:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze?

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań

e-mail: zawada@pogranicze-csb.home.pl

www.pogranicze-csb.home.pl / www.viaregia.info  /  www.facebook.com/ViaRegia.info

Partnerami projektu są:

  •  CSB – Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen
  •  Powiat Lubański
  •  Powiat Złotoryjski
  •  Gmina Miejska Bolesławiec
  •  Gmina Miejska Lubań
  •  Gmina Miejska Złotoryja
  •  Gmina Lwówek Śl.
  •  Gmina Nowogrodziec

Patronat nad przejściami Via Regia objęło stowarzyszenie ?Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce?.

Projekt pt. ?Via Regia: poznać Europę – od historii do przyszłości? realizowany jest przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej EWT Polska – Saksonia 2007 ? 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *