Wędruj z Via Regia!

 Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze? w Lubaniu, wraz z Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen, serdecznie zaprasza w sobotę 3 sierpnia 2013 r. do udziału w kolejnej pieszej wędrówce szlakiem Via Regia. Trasa wyprawy prowadzi z Lubania do Zgorzelca. Udział bezpłatny.

Wyprawa jest organizowana w ramach polsko-niemieckiego projektu ?Via Regia: poznać Europę – od historii do przyszłości?, realizowanego  przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej EWT Polska – Saksonia 2007 ? 2013.

Wędrówka rozpocznie się 3 sierpnia 2013 r. o godz. 9:00 przy Wieży Brackiej w Lubaniu.

Dojazd ze Zgorzelca autobusem PKS o godz. 8:05 (planowy przyjazd do Lubania 8:42), zaś z Jeleniej Góry ? 7:50 (planowy przyjazd do Lubania ? 8:50).

Tym razem uczestników czekają… ćwiczenia terenowe. Uczestnicy wyprawy będą szukać na trasie z Lubania przez Pisarzowice, Białogórze i Łagów  śladów dawnego traktu. Widzieliśmy ich już na tyle w czasie wcześniejszych przejść, że teraz bez trudu (?) odnajdziemy dawną Wysoką Drogę . Nie będziemy więc korzystać z oznakowanych i wytyczonych współcześnie szlaków turystycznych. Co znajdziemy ? to będzie dla wszystkich niespodzianka. Droga poprowadzi sama. Dojście do Zgorzelca planowane jest ok. godz. 18; czy plan ów się spełni? Tak czy inaczej, szykuje się ciekawa letnia przygoda. Trasa będzie liczyć ok. 25 km.

 INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

?         Udział w wędrówce jest bezpłatny.

?         Uczestnicy we własnym zakresie zabezpieczają prowiant i ubezpieczenie.

?         Organizatorzy zapewniają dojazd ze Zgorzelca do Lubania oraz z Jeleniej Góry do Lubania, a także powrót ze Zgorzelca do Lubania i Jeleniej Góry. Korzystamy przy tym z transportu kolejowego z wykorzystaniem biletów grupowych. Dlatego konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie, najpóźniej do godziny 12:00 dnia poprzedzającego wędrówkę.

?         W przypadku zaniechania uczestnictwa bez odwołania wcześniejszego zgłoszenia, organizator zastrzega sobie prawo do domagania się zwrotu poniesionych kosztów.

?         Nie jest przewidziany transport bagaży.

?         Wędrówki prowadzi licencjonowany przewodnik sudecki i saksoński oraz tłumacz polsko-niemiecki.

DALSZE INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:

Daniel Zawada

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze?

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań, e-mail: zawada@pogranicze-csb.home.pl

Źródło: www.pogranicze-csb.home.pl / www.viaregia.info

SIW 01

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *