Zaproszenie na konferencję „Obywatele dla Demokracji”

Fundacja Batorego zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konferencji inaugurującej program Obywatele dla Demokracji, która odbędzie się w dniach 18-19 września 2013 w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Pierwszy dzień (środa, 18 września) będzie poświęcony prezentacji programu i jego podstawowych założeń w pięciu obszarach tematycznych: partycypacja obywatelska, walka z dyskryminacją i wykluczeniem, działania strażnicze i te realizowane z udziałem dzieci i młodzieży. Będzie też czas na omówienie zasad ubiegania się o dotacje i na zadawanie pytań.

W konferencji uczestniczyć będą również przedstawiciele organizacji z Norwegii i z Islandii zainteresowani przygotowaniem wspólnych projektów z polskimi partnerami. Drugiego dnia (czwartek, 19 września) odbędą się spotkania robocze, w 5 grupach tematycznych odpowiadających obszarom programu, z udziałem polskich, norweskich i islandzkich organizacji zainteresowanych współpracą. Spotkania te posłużą nawiązaniu kontaktów, wypracowaniu założeń dwustronnych projektów partnerskich oraz omówieniu zasad ubiegania się o ich finansowanie.

Zgłoszenia można przesyłać do 9 września 2013. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, zachęcamy do jak najwcześniejszej rejestracji. Potwierdzenie udziału w konferencji wyślemy 12 września.

Źródło: http://www.ngofund.org.pl/spotkania-i-warsztaty/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *