Zgorzelec dla Aleppo

Sobota 3 czerwca w Zgorzelcu   z Polską Akcją Humanitarną

Aleppo, miasto – symbol i jego mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, będą motywem przewodnim dnia z Polską Akcją Humanitarną, który  3 czerwca, organizują Dorota Tyniec, Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Zwieńczeniem akcji będzie koncert charytatywny Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów „Zgorzelec dla Aleppo”.

W tym samym czasie, kiedy nasze zgorzeleckie dzieciaki cieszyć się będą niespodziankami i prezentami, czekając na niedzielne miejskie obchody Dnia Dziecka w Forcie Bolka i Lolka, w syryjskim mieście Aleppo – współczesnym symbolu wojennej traumy, jego najmłodsi mieszkańcy, zamiast beztroskiej zabawy w parku, otrzymają kolejną porcję wojennych, zupełnie nie dziecięcych doświadczeń.

Czy możemy im pomóc ?

Organizatorzy sobotnich wydarzeń wspierających działania Polskiej Akcji Humanitarnej, które poprzedzą miejskie obchody Dnia Dziecka wierzą, że tak. I zapraszają serdecznie do Miejskiego Domu Kultury, gdzie już od południa Agata Szmigiel prowadzić będzie aukcję prac wykonanych w pracowni plastycznej „Pod Kopułą”, a Miejska Biblioteka Publiczna prezentować będzie niezwykłą książkę Grzegorza Gortata „Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo” wydawnictwa Bajka, które cały dochód z jej sprzedaży przeznacza na wsparcie działań PAH.

Po południu, o godzinie 16:00 pomysłodawczyni i inicjatorka akcji „Zgorzelec dla Aleppo”, Dorota Tyniec i Miejski Dom Kultury zapraszają na spotkanie z szefową PAH Janiną Ochojską.

Zwieńczeniem niedzielnych wydarzeń wspierających działania PAH będzie koncert charytatywny Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego – „Zgorzelec dla Aleppo”, który rozpocznie się o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej MDK.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec. Wszystkie środki zebrane podczas trwania niedzielnej akcji zostaną przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, jako wsparcie jej działań prowadzonych w objętym wojną Aleppo. 

Warto zapamiętać tę datę  : 3 czerwca od godziny 12.00 do ok.19.00 Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu      i włączyć się do akcji.

Zachęcamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *